Balık ve bileği taşının faydaları

Ana Sayfa » Hastalıklar » Öfke nasıl yenilir , öfkenin zararları neler _

Öfke nasıl yenilir , öfkenin zararları neler _

Öfkeli insanların en büyük zararı kendilerine ...

 
 
 
Öfke nasıl yenilir , öfkenin zararları neler _

ÖFKELİ İNSANLAR

Günümüz insanlarının en büyük hastalığı strestir.Stresi doğuran nedenlerin başında da öfke gelir.Öfke ile ilgili atalarımız bizi hep uyarmıştır.'Öfke ile kalkan zara ile oturur.'' atasözü bizim için çok önemli ve gerçekçi bir sözdür.

Birçok insan “yatağa kızgın girmeyin” uyarısını duymuştur. Araştırmalar kanıtlandı. Öfkeyle yatınca zararla kalkıyorsunuz.

 

O ünlü atasözü şöyle der: Yatağa asla kızgın gitme yoksa kötü duygular birikir ve öfken çığ gibi büyür. Geçenlerde The Journal of Neuroscience isimli dergide yayınlanan bir araştırma, bunda bir doğruluk payı olabileceğini ortaya çıkardı:

 

Olumsuz duygularla yatağa girmek, onları “muhafaza etmemize” yol açıyor. Çalışmada araştırmacılar 106 deneğe çeşitli duyguları açığa çıkaran resimler gösterdi. Bazı durumlarda ortaya çıkan duygular olumsuz (örneğin bir trafik kazası), bazı durumlarda ise, resimler pozitif ya da nötr duygular yaratıyordu. Araştırmacılar 12 saat sonra deneklere hem yeni resimler hem de bir önceki resimleri gösterdi.

 

Resimler bazılarına uyku dolu bir gecenin bazılarına da uyanık kalınan bir günün ardından gösterilmişti. Rüyaların gerçekleştiği, hızlı göz hareketi (HGH) adı verilen uyku evresinde de beyin aktivitelerini ölçtüler. Uyanık kalmanın rahatsız edici görüntüleri ikinci kez görmenin yarattığı duyguları körelttiğini ortaya çıkardı. Fakat deneklerin uyuyup uyandıktan sonra verdikleri tepki, resimleri ilk kez gördüklerinde verdikleri tepki kadar güçlüydü. Uyku, duyguların şiddetinin korunmasını sağlamıştı.

kisiselbasari.com

 

 
 
 
17 Ocak 2016 Pazar 22:42
Okunma: 1341
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
Sivilce akne izleri için ayva çekirdeği maskesiÇakmak taşı ve değirmen taşının faydalarıBalık ve bileği taşının faydaları Akik taşının faydaları ve sırlarıCilt leke ve izleri için fraksiyonel lazer tedavisiHangi bebek ürünlerinde kanserojen madde riski var ?Turp nelere faydalı nelere zararlı ?Doğum sonrası kanama ve akıntılar ne kadar sürer ?Gülümseme gülme çeşitleri ve anlamlarıÇankırı Böreği tarifi yapılışı malzemeleriEl falına nasıl bakılır çizgilerin anlamları ne ?Leblebi yiyerek zayıflama diyeti
 
Gazete Manşetleri
 
Tarihte Bugün
1906 - San Fransisco kenti, 7,9 büyüklüğündeki 50 saniye süren deprem ve onu izleyen yangınlarla yerle bir oldu. 28 bin bina yıkıldı, yaklaşık 3000 kişi öldü, 100 bin kişi evsiz kaldı.
1923 - Yankee Stadyumu açıldı.
1936 - İzmit Kağıt Fabrikası'nda ilk kâğıt imal edildi.
1946 - Milletler Cemiyeti dağıldı.
1951 - Paris Antlaşması imzalanarak günümüzün Avrupa Birliği temellerini oluşturacak olan ilk adım Avrupa Kömür ve Çelik Topluluğu kurulmuştur.
1954 - Albay Cemal Abdülnasır, Mısır'da krallığı darbeyle devirerek iktidarı ele geçirdi.
1960 - CHP'yi ve basını soruşturmak üzere TBMM'de Tahkikat Komisyonu kuruldu. İnönü, "bu demokratik rejim istikametinden ayrılıp onu baskı rejimi haline götürmek tehlikeli bir şeydir. Bu yolda devam ederseniz ben de sizi kurtaramam" dedi.
1974 - Pakistan başbakanı Zülfikar Ali Butto göreve başladı.
1974 - İtalya'da Kızıl Tugaylar örgütü savcı Mario Sossi'yi kaçırdı.
1977 - Veli Ballı, Boston Maratonu'nda ikinci oldu.
1983 - Beyrut'taki ABD elçiliğine düzenlenen intihar saldırısında bombacının da aralarında bulunduğu 63 kişi öldü.
1986 - Kırıkkale'nin Yahşihan beldesinde askeri mühimmat depolarında yangın çıktı. Kasaba boşaltıldı.
1989 - Türkiye'de ilk tüp bebek, İzmir'de Ege Üniversitesi Tüp Bebek Merkezi'nde dünyaya geldi.
1989 - Çin Halk Cumhuriyeti'nde binlerce öğrenci, daha geniş demokrasi talebiyle sokaklara döküldü.
1992 - General Abdül Reşid Dostum, başkent Kabil'i ele geçirmek üzere, devlet başkanı Muhammed Necibullah'a karşı bir isyan başlattı.
1993 - Pakistan devlet başkanı Gulam İşak Han meclisi lağvetti.
1996 - İsrail birlikleri Lübnan'daki bir BM yerleşim birimini bombaladı: 106 sivil öldü.
1999 - Türkiye'de erken genel seçimler yapıldı: DSP birinci parti oldu.
2002 - Eski Afganistan Kralı Zahir Şah, 29 yıllık sürgünden ülkesine döndü.
 
Arşiv
 
 
Kurumsal

İçerik

Kadın Sitesi

Moda

Cilt Bakımı

Yukarı Çık