Balık ve bileği taşının faydaları

Ana Sayfa » Kilo Verme Yöntemleri » Günlük su ihtiyacı ve su içerek kilo verme

Günlük su ihtiyacı ve su içerek kilo verme

Günlük ne kadar suya ihtiyacımız vardır, kilo vermede suyun önemi nedir ?

 
 
 
Günlük su ihtiyacı ve su içerek kilo verme

GÜNLÜK SU İHTİYACI VE SU İLE KİLO VERME

Günlük ne kadar suya ihtiyacımız vardır, kilo vermede suyu önemi nedir ?

Su insan hayatının vazgeçilmezidir. Su olmadan hiçbir canlı yaşayamaz.Her uzman su için diyor, yetmedi bir daha için diyor.Yani faydaları saymakla bitmeyecek ve uzmanların hiçbir zaman kısıtlama koymadığı bir gıda maddesidir.

Su olmazsa olmazımızdır.Hayatın devamını sağlamak için ne kadar önemli olduğunu vurgulamıştık.Bunun yanında elektrolit dengesi için,cilt sağlığı için,kilo dengesi için de su vazgeçilmezdir.

Suyun ayrıca birçok yan faydaları da vardır.Bu faydaları tek tek saymakla bitmezken bu yazımızda vücut sıvısının dengelenmesi durumu hakkında bilgi vereceğiz.

Dengeli bir vücut sıvısı için ne kadar su alacağımızı bilmemiz lazım.Az alınan su vücut sıvısının dengesini bozar ve başta ödem oluşmasına neden olur.Ödem oluşmasıyla birlikte kilo kaybettiğimizi sanarız fakat ödem yüzünden bunu göremeyiz.Ödemden kurtulmak için dengeli oranda su içmek gerekir.Yani ne çok fazla su içmek ne de çok az içmek doğru değildir.Her şeyin dengelisi iyidir.

Su alımı ve vücuttan atılması arasındaki far ödeme veya sıvı kaybına neden olabilir. Bu nedenle çok su içmek yerine dengeli su içme yoluna gitmeliyiz.

Vücudumuz her gün ortalama 1500 litre suyu dışarı atar.Bu terleme,solunum ve idrar yoluyla atılır.Yaz aylarında su kaybı terleme fazla olduğu için daha fazla olabilir.Bunun için yaz aylarında su dengemize dikkat etmek gerekir.Yetişkinler için ortalama 1500 litre su kaybı yaz aylarında daha da artabilir.

Suyun ne kadarı günlük olarak vücudumuzdan atıldığı hakkında bilgi verdikten sonra günlük ne kadar suya ihtiyacımız var sorusuna cevap arayalım.

Yetişkin bir insan için 1800 kaloriye ihtiyaç olduğunu daha önceki yazımızda belirtmiştik.Kişi günlük ne kadar kalori alıyorsa o kadar da su alması gerekir.Kısacası günlük kalori miktarı kadar su ihtiyacı gerekir.1800 kalori alan bir yetişkin 1800 litre de su almalıdır.

Günlük su miktarı kişinin kilosuna göre de hesaplanabilir.85 kilo olan bir kadınla 65 kilo olan bir kadın aynı su miktarına ihtiyaç duymaz. Kilosu fazla olan 85 kiloluk kadın suya daha fazla ihtiyaç duyar.

Günlük su ihtiyacında diğer önemli bir etken de yaştır. Kişi yaşına göre de su almalıdır.Yaş ilerledikçe su ihtiyacı da azalır.

Dengesi su alımı aşırı kilolara , ödemlere neden olabilir.Kilo problemi ile karşılaşan kiler diyet boyunca vücudun su ihtiyacını karşılamak zorundadır.

Tabi bütün bu su miktarları sağlıklı kişiler içindir.Çeşitli sağlık problemleri olanlar doktor tavsiyesine göre su alabilirler.

NOT:Diyet konusunda kesinlikle uzman doktorlara başvurarak kişinin metabolizmasına uygun diyeti seçerek başlamalıdır.

Bayanportali.net

 
 
 
22 Mayıs 2016 Pazar 17:09
Okunma: 1385
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
Sivilce akne izleri için ayva çekirdeği maskesiÇakmak taşı ve değirmen taşının faydalarıBalık ve bileği taşının faydaları Akik taşının faydaları ve sırlarıCilt leke ve izleri için fraksiyonel lazer tedavisiHangi bebek ürünlerinde kanserojen madde riski var ?Turp nelere faydalı nelere zararlı ?Doğum sonrası kanama ve akıntılar ne kadar sürer ?Gülümseme gülme çeşitleri ve anlamlarıÇankırı Böreği tarifi yapılışı malzemeleriEl falına nasıl bakılır çizgilerin anlamları ne ?Leblebi yiyerek zayıflama diyeti
 
Gazete Manşetleri
 
Tarihte Bugün
1906 - San Fransisco kenti, 7,9 büyüklüğündeki 50 saniye süren deprem ve onu izleyen yangınlarla yerle bir oldu. 28 bin bina yıkıldı, yaklaşık 3000 kişi öldü, 100 bin kişi evsiz kaldı.
1923 - Yankee Stadyumu açıldı.
1936 - İzmit Kağıt Fabrikası'nda ilk kâğıt imal edildi.
1946 - Milletler Cemiyeti dağıldı.
1951 - Paris Antlaşması imzalanarak günümüzün Avrupa Birliği temellerini oluşturacak olan ilk adım Avrupa Kömür ve Çelik Topluluğu kurulmuştur.
1954 - Albay Cemal Abdülnasır, Mısır'da krallığı darbeyle devirerek iktidarı ele geçirdi.
1960 - CHP'yi ve basını soruşturmak üzere TBMM'de Tahkikat Komisyonu kuruldu. İnönü, "bu demokratik rejim istikametinden ayrılıp onu baskı rejimi haline götürmek tehlikeli bir şeydir. Bu yolda devam ederseniz ben de sizi kurtaramam" dedi.
1974 - Pakistan başbakanı Zülfikar Ali Butto göreve başladı.
1974 - İtalya'da Kızıl Tugaylar örgütü savcı Mario Sossi'yi kaçırdı.
1977 - Veli Ballı, Boston Maratonu'nda ikinci oldu.
1983 - Beyrut'taki ABD elçiliğine düzenlenen intihar saldırısında bombacının da aralarında bulunduğu 63 kişi öldü.
1986 - Kırıkkale'nin Yahşihan beldesinde askeri mühimmat depolarında yangın çıktı. Kasaba boşaltıldı.
1989 - Türkiye'de ilk tüp bebek, İzmir'de Ege Üniversitesi Tüp Bebek Merkezi'nde dünyaya geldi.
1989 - Çin Halk Cumhuriyeti'nde binlerce öğrenci, daha geniş demokrasi talebiyle sokaklara döküldü.
1992 - General Abdül Reşid Dostum, başkent Kabil'i ele geçirmek üzere, devlet başkanı Muhammed Necibullah'a karşı bir isyan başlattı.
1993 - Pakistan devlet başkanı Gulam İşak Han meclisi lağvetti.
1996 - İsrail birlikleri Lübnan'daki bir BM yerleşim birimini bombaladı: 106 sivil öldü.
1999 - Türkiye'de erken genel seçimler yapıldı: DSP birinci parti oldu.
2002 - Eski Afganistan Kralı Zahir Şah, 29 yıllık sürgünden ülkesine döndü.
 
Arşiv
 
 
Kurumsal

İçerik

Kadın Sitesi

Moda

Cilt Bakımı

Yukarı Çık