Balık ve bileği taşının faydaları

Ana Sayfa » Bebek Bakımı » Çalışan annelerin çocukları başarılı mı başarısız mı ?

Çalışan annelerin çocukları başarılı mı başarısız mı ?

Çalışan annelerin çocukları ne kadar başarılı ?

 
 
 
Çalışan annelerin çocukları başarılı mı başarısız mı ?

BİLDİĞİMİZ YANLIŞLARDAN BİRİ !

Genellikle toplumda çalışan annelerin çocuklarıyla fazla ilgilenemediği bu yüzden çocukların başarısız olduğu düşüncesi vardır.Bu düşünce doğrultusunda Amerika'da yapılan araştırmanın sonuçları yayınlandı.

ABD'nin köklü eğitim kurumlarından Harvard Üniversitesi'nde yapılan araştırmaya göre, çalışan annelerin çocukları daha başarılı oluyor. Üniversite çalışanları tarafından gerçekleştirilen araştırma, bebek sahibi olduktan sonra çalışmaya devam eden annelerin çocuklarının gelecekte daha çok avantaja sahip olacağını gösteriyor. Kuzey ve Güney Amerika, Avustralya, Avrupa, Asya ve Ortadoğu'dan 24 ülke üzerinde yapılan araştırmalar, çocukların cinsiyetleri baz alınarak hazırlandı.

Çok kazanıyorlar

Uzmanlar, çalışan annelerin kızlarının çalışmayanlara göre daha nitelikli işlerde çalıştığını, daha üst düzey mevkilerde görev aldığını ve daha çok para kazandığını ortaya çıkardı. Çalışan annelerin kızları ev işleriyle daha çok ilgilenmek zorunda kaldığı için bu durumun onları geleceğe hazırlama konusunda büyük öneme sahip olduğu üzerinde duruluyor.

Uzmanlar, çalışan annelerin oğullarının aileyle daha çok zaman harcadığına dikkat çekerken, çalışan annelerin erkek çocuklarına daha fazla sevecen yaklaştığı sonucuna vardı.

Araştırma aynı zamanda, genç yaştan itibaren anneleriyle büyüyen çocukların, çalışan annelerin çocuklarına göre kendi ayakları üstünde durabilme ve sorun çözme konusunda eksik kaldığına dikkat çekiyor.

Eşitlikçi oluyorlar

Anneyi evde oturan ve çocuklarına bakan geleneksel rol model halinden farklı gören çocuklar gelecekte eşitlik konusunda da daha bilinçli olarak yetişiyor. Annesinin çalışmasına alışan çocuklar, gelecekte eşlerinin çalışmasını da destekliyor ve bu duruma daha sağlıklı bakabiliyor.

Milliyet
 
 
 
27 Haziran 2015 Cumartesi 10:49
Okunma: 1028
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
Sivilce akne izleri için ayva çekirdeği maskesiÇakmak taşı ve değirmen taşının faydalarıBalık ve bileği taşının faydaları Akik taşının faydaları ve sırlarıCilt leke ve izleri için fraksiyonel lazer tedavisiHangi bebek ürünlerinde kanserojen madde riski var ?Turp nelere faydalı nelere zararlı ?Doğum sonrası kanama ve akıntılar ne kadar sürer ?Gülümseme gülme çeşitleri ve anlamlarıÇankırı Böreği tarifi yapılışı malzemeleriEl falına nasıl bakılır çizgilerin anlamları ne ?Leblebi yiyerek zayıflama diyeti
 
Gazete Manşetleri
 
Tarihte Bugün
1906 - San Fransisco kenti, 7,9 büyüklüğündeki 50 saniye süren deprem ve onu izleyen yangınlarla yerle bir oldu. 28 bin bina yıkıldı, yaklaşık 3000 kişi öldü, 100 bin kişi evsiz kaldı.
1923 - Yankee Stadyumu açıldı.
1936 - İzmit Kağıt Fabrikası'nda ilk kâğıt imal edildi.
1946 - Milletler Cemiyeti dağıldı.
1951 - Paris Antlaşması imzalanarak günümüzün Avrupa Birliği temellerini oluşturacak olan ilk adım Avrupa Kömür ve Çelik Topluluğu kurulmuştur.
1954 - Albay Cemal Abdülnasır, Mısır'da krallığı darbeyle devirerek iktidarı ele geçirdi.
1960 - CHP'yi ve basını soruşturmak üzere TBMM'de Tahkikat Komisyonu kuruldu. İnönü, "bu demokratik rejim istikametinden ayrılıp onu baskı rejimi haline götürmek tehlikeli bir şeydir. Bu yolda devam ederseniz ben de sizi kurtaramam" dedi.
1974 - Pakistan başbakanı Zülfikar Ali Butto göreve başladı.
1974 - İtalya'da Kızıl Tugaylar örgütü savcı Mario Sossi'yi kaçırdı.
1977 - Veli Ballı, Boston Maratonu'nda ikinci oldu.
1983 - Beyrut'taki ABD elçiliğine düzenlenen intihar saldırısında bombacının da aralarında bulunduğu 63 kişi öldü.
1986 - Kırıkkale'nin Yahşihan beldesinde askeri mühimmat depolarında yangın çıktı. Kasaba boşaltıldı.
1989 - Türkiye'de ilk tüp bebek, İzmir'de Ege Üniversitesi Tüp Bebek Merkezi'nde dünyaya geldi.
1989 - Çin Halk Cumhuriyeti'nde binlerce öğrenci, daha geniş demokrasi talebiyle sokaklara döküldü.
1992 - General Abdül Reşid Dostum, başkent Kabil'i ele geçirmek üzere, devlet başkanı Muhammed Necibullah'a karşı bir isyan başlattı.
1993 - Pakistan devlet başkanı Gulam İşak Han meclisi lağvetti.
1996 - İsrail birlikleri Lübnan'daki bir BM yerleşim birimini bombaladı: 106 sivil öldü.
1999 - Türkiye'de erken genel seçimler yapıldı: DSP birinci parti oldu.
2002 - Eski Afganistan Kralı Zahir Şah, 29 yıllık sürgünden ülkesine döndü.
 
Arşiv
 
 
Kurumsal

İçerik

Kadın Sitesi

Moda

Cilt Bakımı

Yukarı Çık